Історія села

Село  Юрківка   розташоване  на  вододілі річок  Південний  Буг  та  Дністер  на
 південно-  західній    межі   Тульчинського  з  Крижопільським   районом.

Південно-  Західна  залізниця  Київ -  Одеса  поділяє  село  на  2  частини.  За  переказами,  що  збереглися  серед  населення  села,   старе   село  Юрківка  було  зруйноване
татаро-  монгольським  військом.   Це  свідчить  про  те,  що  вона  засноване  у ХІІ ст.

В 1866  році   в  селі  була   відкрита 2-х  класна   школа,   також  в  селі  знаходилась   церква,  корчма,  попівський дім.  Трохи  пізніше була  відкрита церковно-  приходська   школа,  де  навчалась  50-60  дітей.

Навколо  села, в  самих мальовничих  місцях, були  розміщені  палаци та  господарські  приміщення   панів  Маньковських,   Коцієвської,  Земнських та Пищатовських.   Ці  поміщики   тримали в  своїх  руках 2342  гектари  орних  земель, пасовищ,  лісів  та інших  угідь,  крім   того,  в  розпорядженні  церкви – 112 гектарів,  селянам   належало  лише  1484  гектарів  землі  або  менше по  пів гектара  на душу  населення.

Назва  села   походить  від  засновника  цього  села     Юрка ,  який втікаючи  від кріпаччини   втік  в  густий  ліс  та  проживав  там,   згодом  до  нього  почали  приєднуватись  інші люди  на  ім »я   цього  кріпака  і  було  назване село.

Гордістю  юрківчан  є  письменник Яків  Качура,  автор  творів « Ольга», « Чад »,   «Іван  Богун»   та  олімпійська  чемпіонка  Ніна  Уманець     1980  року   з  академічного  веслування.

Радують  своїми  досягненнями  і 7  вчених,  які  в  різний  період народились  і  навчались  в  рідному  селі  а саме :

А.  Чекурда – доктор технічних  наук
В. Коломійчук – кандидат історичних наук